PRAXIS

  

PRAXIS bir Havacılık ve Uzay çalışmaları toplu programının adıdır. 

Son derece ayrıntılı ve özel çalışmaların yer alacağı bu program, öncelikle, pilotaj eğitimi ve nitelikli pilot adayı seçimlerine odaklanmıştır. ELBA Havacılık Enstitüsü tarafından hazırlanan ve yürütülen programlar, Antalya Bilim Üniversitesi ve ERAH Uçuş Akademisi tarafından desteklenmektedir. Bu üç kuruluşun değerli bir ortaklığı olarak çalışmalarını sürdürecek olan program, haziran 2018 tarihinden itibaren pilotaj öğrencisi kabul edecektir.

Öte yandan, programa katılabilmek için, bir seri zorlu elverişlilik testlerini aşmak gerekmektedir. Mayıs ayıyla birlikte yayınlanacak tarihlerde, pilotaj adayları bu seçmeler için online olarak elbahavacilik.com sitesinden randevu alabileceklerdir. Standart uçuş eğitimlerine göre neredeyse iki kat yoğunluğa ve farklı uçuş olanaklarına sahip bu pilotaj eğitim programlarına ilişkin ayrıntılı içerik ve ücret bilgileriyle birlikte, seçmelere ilişkin ayrıntılar, çok kısa süre içinde aynı site adresinde yer alacaktır. PRAXIS Uçuş Okulu, sadece ülkemiz sivil havacılığına değil, aynı zamanda hava savunma unsurlarımıza da hizmet etmeyi amaçlamaktadır.

Özellikle seçim aşamalarında, uygunluk testlerinde %92 üzerinde başarı gösteren bütün adaylar, PPL programlarına, %95 üzerinde başarı gösteren adaylar ATPL programlarına çeşitli burs olanaklarıyla katılabileceklerdir. Program süresince başarısını gösteren adaylar, sonrasında iş aramak yerine, eğitim sırasında iş seçenekleriyle karşılaşacak ve değerlendirebileceklerdir.

Çok özel eğitim olanakları, özgün içerik, özel eğitim şekli, az sayıda adaya odaklanmış, yeni hava araçları kullanan, yine özel eğitimli kadrosuyla PRAXIS, ülkemiz pilotaj eğitimi ortamı için yeni bir nefes olacaktır. Sadece parası olanların değil; cesareti, yüksek yapabilirliği ve doğru gelecek beklentisi olanların katılabileceği bu program için ELBA Havacılık Enstitüsü, kendi kadrosunu yenilemiş, sıra dışı kalitede akademik ve bilgi odaklı dinamik bir kadro oluşturarak işe başlamıştır. YANİ, AYNI ZAMANDA BİR UÇUŞ OKULUYUZ.

AKADEMİK PROGRAM SEÇİM TARİHLERİ-RANDEVU ÜCRETLER SEÇİM KRİTERLERİ PROGRAM SEÇENEKLERİ

EĞİTİM PROGRAMLARININ HİÇ BİR AŞAMASINDA EĞİTİMİN KALİTESİNİ KORUMAK VE BAŞARIYI ARTTIRMAK AMAÇLI OLARAK "UZAKTAN EĞİTİM" SEÇENEĞİ YOKTUR.

EĞİTİMLERİN TAMAMI, ÖRGÜN, YERİNDE VE ÖZEL ŞARTLARDA ÇOK ÖZEL EĞİTİMLERDEN GEÇMİŞ EĞİTMENLER TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLİR.

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME, SADECE SINAVLAR YOLUYLA DEĞİL, AYNI ZAMANDA, ÜRETİM VE ÖZELLİKLE PERSONEL BEKLENTİSİ OLAN HAVAYOLU KURULUŞLARININ TEMSİLCİLERİNİN PLANLI GÖRÜŞMELERİ İLE YAPILIR.

 

 

YAYIMLARIMIZ

Elba Havacılık Enstitüsü programları, ER-AH Uçuş Okulu tarafından desteklenmektedir.